Wczytuję dane...
Model: SG442
Kod producenta: 5414301522058
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24-48 godzin
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Producent: Smart Games

Gra logiczna Ucieczka z Atlantydy, Smart Games (SG442)


Gry SMART GAMES powstały z myślą o rozwoju kreatywności Twojego dziecka. Pomogą skupić uwagę na problemie i będą uczyły w jaki sposób można go rozwiązać. Będą inspirować do nauki w ciekawy, a przede wszystkim przystępny sposób. Ich celem jest nauczenie elastycznego myślenia, które z pewnością będzie pomocne w przyszłości.

Ucieknij z Atlantydy, która powoli zanurza się w toni! Ustaw odpowiednio elementy układanki, aby stanąć suchą stopą w bezpiecznym miejscu.

Zasady gry: 

1. Umieść klocek z wysoką wieżą na planszy, w miejscu pokazanym na ilustracji do zadania. Zwróć uwagę na prawidłowe ułożenie planszy i wieży (sugeruj się niebieskimi elementami). Do rozwiązywania każdego z zadań używaj tylko tych klocków, które zostały pokazane na ilustracji (bezpośrednio nad rysunkiem planszy). Im zadanie jest trudniejsze, tym więcej klocków będziesz musiał użyć do jego rozwiązania.

2. Gra polega na zbudowaniu drogi prowadzącej od wieży do wyjścia z planszy. Budując drogę pamiętaj o następujących zasadach:

  • Droga może przebiegać od jednego sąsiedniego kwadratu do drugiego, jeśli znajdują się na tym samym poziomie poziomym. Nie  możesz poruszać się po przekątnej.
  • Możesz przechodzić z jednego piętra na drugie tylko za pomocą klocków ze schodami.
  • W niektórych zadaniach musisz ułożyć klocki jeden na drugim. Budując piętrowo, pamiętaj o tym, że każda z 6 części klocka na wyższym piętrze musi być całkowicie podparta częściami klocka znajdującego się poniżej. Te elementy wspierające mogą być solidną podstawą, korytarzem, schodami lub tunelem.
  • Na niektórych klockach znajdziesz most lub tunel.
  • Ścieżka może przebiegać na parterze planszy (czyli bezpośrednio po planszy, a nie po klockach)

3. Każde zadanie ma tylko jedno prawidłowe rozwiązanie, które znajdziesz na końcu książeczki z zadaniami.

Wiek: 8+

Liczba graczy: 1

Ilość zadań: 60 

Wymiary opakowania: 17,5 x 24 x 5 cm

Polecamy